Zváračská kukla Sherman-profi V5a samostmievacia

Automatická zváračská kukla Sherman-profi V5a je určená na ochranu očí a tváre pred iskrami, rozstrekom a škodlivým žiarením pri elektrickom a plynovom zváraní, spájkovaní, rezaní kyslíkom a brúsení.

Automatický blackout filter sa po zapálení oblúka automaticky zmení zo svetlého na tmavý a po zváraní sa opäť rozsvieti.

Prilba V5a má dva vonkajšie gombíky, ktoré umožňujú nastavenie úrovne odtieňa od 4 do 13 podľa DIN a plynulé nastavenie citlivosti reakcie fotosenzorov na intenzitu oblúka pri zváraní, ako aj dva externé spínače, ktoré umožňujú trojpolohové nastavenie doby oneskorenia prepnutia tmavého / svetlého stavu a zmeny prevádzkového režimu. Blackout filter má najvyššiu optickú triedu zaisťujúcu plnú bezpečnosť pre zvárača. Je vybavený štyrmi fotosenzormi, čo je dôležité najmä pri zváraní nízkymi prúdmi.

Vďaka veľkému priezoru s rozmermi 100 x 62 mm má prilba V5a mimoriadne veľké zorné pole.

Prilba V5a je vybavená pokročilou, pohodlnou a ergonomickou pokrývkou hlavy, ktorá umožňuje dokonalé prispôsobenie a plnú reguláciu polohy prilby. Špeciálny systém naklápania mení ťažisko prilby vzhľadom na hlavu zvárača.

Pri zvolení funkcie brúsenia sa odtieňový filter prepne do svetlého stavu bez možnosti nastavenia odtieňa.

Na vnútornom ovládacom paneli sa nachádza tlačidlo "Test", ktoré umožňuje skontrolovať nabitie batérie a správnu činnosť filtra zatemňovania.

Z hľadiska technologickej vyspelosti, technických parametrov a kvality spracovania je priezor porovnateľný s výrobkami firiem ako Speedglas, Optrel a pod.

ŠPECIFIKÁCIA

katalógové číslo 7812278
Rozsah odtieňov DIN 4 - 13
Čas spínania - svetlo/tma [s] 1/30 000
Čas prepínania - tma/svetlo [s] 0,3 - 0,9
Zváranie/brúsenie Áno áno
Počet foto senzorov 4
Zorné pole [mm] 100 x 65
UV/IR ochrana DIN 16
Tma vo svetlom stave DIN 3 - 3,5
Optická trieda filtra 1/1/1/1
Zap./Vyp Automaticky
Rozsah prevádzkovej teploty [°C] -5 ÷ +55
Hmotnosť [kg] 0,98

109,00 €