Zváračská kukla Sherman-profi V4 so systémom prúdenia vzduchu PAPR

Automatická zváračská kukla Sherman-profi V4 je určená na ochranu očí a tváre pred iskrami, rozstrekom a škodlivým žiarením pri elektrickom a plynovom zváraní, spájkovaní, rezaní kyslíkom a brúsení. Systém ochrany dýchacích ciest PAPR prostredníctvom núteného prúdenia vzduchu vytvára pretlak vo vnútri prilby, čím zabraňuje zváračovi vdychovať prach a výpary zo zvárania. Dúchadlo je vybavené dvoma vzduchovými filtrami a nosí sa na chrbte, čo výrazne znižuje množstvo škodlivín vo vzduchu, ktorý zváračka dýcha.

Automatický blackout filter sa po zapálení oblúka automaticky zmení zo svetlého na tmavý a po zváraní sa opäť rozsvieti.

Použitie technológie plného farebného mapovania TRUE COLOR zaisťuje vysoký komfort práce.

Prilba V4 má dva vonkajšie gombíky, ktoré umožňujú nastavenie úrovne odtieňa od 4 do 13 podľa DIN a plynulé nastavenie citlivosti reakcie fotosenzorov na intenzitu oblúka pri zváraní, ako aj dva externé spínače, ktoré umožňujú trojpolohové nastavenie doby oneskorenia prepnutia tmavého / svetlého stavu a zmeny prevádzkového režimu. Blackout filter má najvyššiu optickú triedu zaisťujúcu plnú bezpečnosť pre zvárača. Je vybavený štyrmi fotosenzormi, čo je dôležité najmä pri zváraní nízkymi prúdmi.

Ochranný štít V4 má mimoriadne veľké zorné pole a pokročilú, pohodlnú a ergonomickú pokrývku hlavy, ktorá umožňuje dokonalé prispôsobenie a úplné nastavenie polohy štítu. Špeciálny systém naklápania mení ťažisko prilby vzhľadom na hlavu zvárača.

Pri zvolení funkcie brúsenia sa odtieňový filter prepne do svetlého stavu bez možnosti nastavenia odtieňa.

Z hľadiska technologickej vyspelosti, technických parametrov a kvality spracovania je priezor porovnateľný s výrobkami firiem ako Speedglas, Optrel a pod.

Sada obsahuje automatickú prilbu V4, fúkač na batériu, vzduchovú hadicu, bedrový pás, postroj, predfilter, filter pevných častíc, nabíjačku a praktickú tašku s popruhom na rameno pre jednoduché prenášanie súpravy.

ŠPECIFIKÁCIA

katalógové číslo 7812028
Zorné pole [mm] 100 x 65
Čas spínania - svetlo/tma [s] 1/25 000
Čas prepínania - tma/svetlo [s] 0,3 - 0,9 (3 pozície)
Zváranie/brúsenie Áno áno
Počet foto senzorov 4
Optická trieda filtra 1/1/1/1
Rozsah odtieňov DIN 4 - 13
Tma vo svetlom stave DIN 3.5
UV/IR ochrana DIN 16
Rozsah prevádzkovej teploty [°C] -5 ÷ +55
Prietok vzduchu [m³/min] 170 - 220
Napätie batérie [V] 14.8
Hmotnosť batérie [g] 288
Kapacita batérie [Ah] 2.2
Približný čas nabíjania [h] 2.5
Minimálny počet nabíjacích cyklov >500
Približný pracovný čas pri maximálnom prietoku vzduchu [h] 8
Hmotnosť [kg] 3,82

650,00 €