Zváračská kukla SOLUTION TS-759 digital samostmievacia

Samozatemňovacia digitálna kukla Solution TS-759 digital je profesionálna zváracia kukla, ktorá pre svoju bezkonkurenčnú cenu je určená aj pre bežného zvárača. Kukla TS-759 v prevedení digital, slúži k ochrane zraku zvárača pred UV a IR žiarením zváracieho oblúka a zvarového kúpeľa. Chráni tvár zvárača pred prskancami zo zvarového kúpeľa a pred odletujúcimi časticami pri brúsení. Vhodná je pre profesionálnych zváračov ako i pre občasných zváračov napr. na údržbe, alebo živnostníkov a domácich majstrov.

Samostmievacia zváracia maska TS-759 digital svojim vybavením patrí k vyššiemu štandardu zváracích kukiel. Širokým rozsahom zatemnenia od 4 do 13 DIN je predurčená na použitie ako malými tak veľkými zváracími prúdmi. S väčšími rozmermi priezoru a zorného pola je vhodná pre všetky bežné spôsoby zvárania aj priestorového videnia. Vhodná je aj pre používanie pri tigovom zváraní, kde sa často zvára malými zváracími prúdmi. Digitálne nastavovanie umožňuje presnejšie nastavovanie a kontrolovanie nastavenia stupňa zatemnenia, citlivosti, oneskorenia a pracovným režimom zvárania, brúsenia, plazmového rezania. Ovládací panel so štyrmi tlačidlami a LCD displejom, ktorý zobrazuje nastavenie je umiestnený vo vnútri kukly. Naviac má 3 polohy pamäte pre zapamätanie si nastavených parametrov. Toto je možné pre všetky metódy zvárania. Vhodné pre tigovom zváraní malými ampérmi pre zapamätanie si nastavenia stupňa citlivosti a oneskorenia pri ktorom nenastáva nepríjemné preblysknutie samostmievacej kazety. Ľahké opätovné zobrazenie parametrov v prípade potreby.

Hlavné výhody kukly SOLUTION TS-759

 • Dobrá zváračská kukla má digitálne nastavovanie parametrov s tromi pamäťami
 • Kukla má väčšiu kazetu 110x90x9mm a priezor 102x120 mm
 • Vnútorné zorné pole cez ktoré pozerá zvárač 108x74 mm
 • Ergonomický hlavový kríž lepšie upevňujúci kuklu na hlave pri zváraní v polohách
 • Výborný optický parameter rýchlosti zatemnenia kazety po zapálení oblúka. Čas 1/30 000 sekundy patrí medzi najrýchlejšie na zváracom trhu
 • Kukla je predpripravená pre možnosť použitia dioptrických skiel č. 1.5, 2.0 a 2.5 (možnosť dokúpiť ako príslušenstvo)
 • Vhodne umiestnené 4 svetelné senzory
 • Dva stupne zatemnenia DIN 4-8 a 9-13
 • Elektrické napájanie solárne + Lítiová vymeniteľná batéria
 • Indikátor stavu batérie na LCD displeji vo vnútri kukly
 • Trojstupňová pamäť zapamätania nastavených parametrov ovládaná tromi tlačidlami
 • Lepšie čitateľné nastavené parametre na LCD displeji ako stupnici potenciometrov
 • Samozatemňovacia kazeta je vyrobená s použitím technológie TRUE COLOUR (skutočné farby). Toto uľahčuje lepšie rozlíšenie farieb a tým rozlíšenie farieb žeravého kúpela zvaru a určenie jeho teploty. Zároveň ľahšie čítanie na LED displeji kukly. Toto zlepšuje lepšiu viditeľnosť zváracej zóny a zmiernenie namáhania očí a zvýšenie produktivity práce.
 • Kukly sú osadené certifikovanými ochrannými fóliami samostmievacej kazety, ktoré vyhovujú hygienickým normám. Povrch ochranných fólií je špeciálne vytvrdený a odolnejší prskancom zvaru ako bežná fólia. Majú väčšiu životnosť a menšie skresľovanie skutočnosti.
 • Kukla svojim prevedení vyhovuje európskym hygienickým normám: EN 379, EN 166, EN 175B a bola testovaná Germany ECS Laboratory

Špecifikácie

Kód produktu: TS-759D/LČ
Záruka: 24 mesiacov
Modelová rada: TS-759
Prevádzková teplota: -10°C do 60°C
Rozmer kazety: 110 x 90 x 9 mm
Rozmery priezoru: 108 x 74mm
Plynulá regulácia: DIN 4 - 13 + brúsenie
Priepustnosť filtra: DIN 4 - 13
Senzor svetla: 4 senzory
Doba prepnutia tma/svetlo: Nastaviteľné (0,1 až 1,0 sek.)
Doba prepnutia svetlo/tma: menej ako 3,3ms
Zdroj energie: Solárne dobíjanie, Vymeniteľná batéria
Materiál: Špeciálny ohňovzdorný nylon
Váha [kg]: 0,62
Rozmer (d x š x v) [mm]: 230 x 265 x 265 mm

65,00 €