Pulzná zváračka SOLUTION ALUPROF 200

Solution ALUPROF 200 je špičkový pulzný multifunkčný zvárací invertor novej generácie, ktorý sa vyznačuje malými rozmermi, nízkou váhou a vysokým výkonom.

Pulzná zváračka Solution ALUPROF 200 je multifunkčná jadnofázová invertorová zváračka ideálna aj pre zváranie hliníka.

Skutočný zvárací multitalent. Umožňuje zváračovi vykonávať takmer všetky bežné zváracie požiadavky, ktoré sa na jednofázovú zváračku kladú. Prakticky zvára všetky bežne dostupné kovové materiály vrátane zliatin hliníka.

Je vhodná pre profesionálov ale aj pre menej zručných zváračov, ktorí už po krátkej dobe budú schopní robiť pekné a dobré zvary. Uľahčí im to synergia medzi zváracím prúdom a napätím nahratá v mikroprocesore a pulzovanie zváracieho oblúka. Synergia robí veci náročné jednoduchými. Nie je potrebné náročné nastavovanie súhry veľkosti zváracieho prúdu a napätia, ale stačí kliknúť na príslušný zvárací materiál, priemer zváracieho drôtu, druh ochranného plynu, určiť hrúbku zváraného materiálu a začať zvárať. Doladenie sa robí jedným otočným gombíkom (pridať, ubrať).

Zváračka sa vyrába ako prenosná a pojazdná s plošinou na umiestnenie tlakovej fľaše s ochranným plynom zvaru. Vo zváračke sa používajú 5kg cievky zváracieho drôtu.

ALUPROF 200 presvedčí svojimi možnosťami používania rôznych zváracích metód, množstva funkcií o optimálnom pomere výkonu, hmotnosti a cene. Čiže čo za zaplatené peniaze je schopná poskytnúť a aký výkon podať. 

Možnosť použitia siedmych zváracích procesov

 1. MIG/MAG synergia – umožňuje rýchle nastavenie optimálnych zváracích parametrov pre dosiahnutie pekných kvalitných zvarov. Pokojné horenie oblúka a malý rozstrek
 2. MIG/MAG pulz – zváranie zváracím prúdom v dvoch úrovniach. Regulované odtrhnutie žeravých kvapiek zváracieho drôtu. Zváranie tenkých nerezových plechov a hrubších materiálov je možné bez veľkej praxe. Vynikajúce pre zváranie v polohách. Všetky kovy možno zvárať vo všetkých pozíciách. Zváranie bez rozstreku všetkých hrúbok.
 3. MIG/MAG dvojitý pulz – vhodné na zváranie zliatin hliníka. Zvar je podobný ako pri metóde TIG AC ale pre zvárača oveľa jednoduchšie a produktívnejšie
 4. MMA – zváranie všetkými bežnými elektródami vrátane celulózových. Vhodné pre zváranie vo vonkajšom prostredí. Možnosť nastavenie Hot Start pre použitie ťažko zvariteľných elektród
 5. TIG-lift – vysoká kvalita a presnosť zvarového spoja. Estetický vzhľad.
 6. TIG-Pulz – vhodné pre zváranie materiálov tenkých hrúbok, menšie vnesené teplo do materiálu a zabránenie jeho krúteniu, deformáciam a ovplyvňovaniu materiálu teplom.
 7. MIG/MAG s trubičkovým drôtom – práca vo vonkajšom prostredí. Jednoduchšie zváranie v polohách. Produktívne zváranie. Zváranie so znečisteným materiálom

Použitie

 • - v autoservise
 • - na údržbe, montáži a pri opravách
 • - na zváranie pri tepelnej technike, kúrenie, vetranie, klimatizácie
 • - v elektropriemysle
 • - v stavebníctve pre zváranie v exteriéri a interiéri
 • - v poľnohospodárstve
 • - inštalačné a dopravné práce
 • - dielne živnostníkov a domácich majstrov, pre zváranie rôznych kovových materiálov
 • - učilištia a odborné školy

Súčasť zariadenia

 • +zvárací horák MIG 3 metrový - určený pre oceľ
 • +zvárací horák MIG 3 metrový - určný pre hliník s teflónovým bowdenom
 • +sada zváracích káblov 3+3 metre - určená pre zváranie elektródou hadička na plyn
 • +špičky, kladky, šťahovacie pásky
 • Špecifikácie

  Kód produktu: 0191

  Záruka: 24 mesiacov
  Modelová rada: ALUPROF
  Vstupné napätie: 230V
  Príkon 30%: 7,5 KVA
  Maximálny zvárací prúd: 200A
  Minimálny zvárací prúd: 20A
  Zaťažovateľ 60%: 200A
  Zaťažovateľ 100%: 155A
  Priemer drôtu: max 1,2 mm
  Cievka: 1 - 5 kg
  Priemer elektród (MMA): max 5,0 mm
  Používané elektródy (MMA): bázické, hliníkové, inoxové, liatinové, rutilové
  Displej: Nie
  Krytie: IP21
  Váha [kg]: 19,5
  Rozmer (d x š x v) [mm]: 680 x 260 x 410

935,00 €