Autonabíjačka HELVI DISCOVERY 120+ (12/24V)

Nová generácia nabíjania. Invertorová mikroprocesorová plne automatická nabíjačka autobatérií na olovené údržbové, bezúdržbové, gélové, kalciové, AGM akumulátory. Napätie akumulátora 12/24V. Nabíjačky pre systém start stop. 

Nová generácia nabíjania prostredníctvom invertorovej mikroprocesorovej nabíjačky autobatérií DISCOVERY 120. Využívajúcej najprogresívnejšie metódy procesu nabíjania. Nabíjačky autobatérii z radu DISCOVERY sú stredno-frekvenčné alebo vysokofrekvenčné prístroje riadené výkonným mikroprocesorom. Výhodou týchto nabíjačov je naviac malá hmotnosť, kompaktné rozmery a vysoká energetická účinnosť.

V nabíjačkách DISCOVERY je proces nabíjania riadený mikroprocesorom v troch úrovniach. Konštantný prúd, konštantné napätie a pulzné záverečné dobíjanie. Ukončenie nabíjania je automatické. Prúd je riadený tak, aby neprišlo k prehrievaniu akumulátora počas procesu nabíjania. Napätie je riadené tak, aby sa zamedzilo tvoreniu horľavých a zdraviu škodlivých plynov. Toto umožňuje nabíjať všetky druhy olovených akumulátorov, bezúdržbových, hermetických Gel a AGM. Sú určené aj pre nabíjanie systémov start - stop.

Nabíjačky sú elektronické bez napäťových špičiek na výstupe, takže nepoškodia elektroniku zariadení, ktorými je vybavené vozidlo. Akumulátor sa môže nabíjať bez odpojenia elektroinštalácie vozidla od akumulátora a nabíjať priamo v aute, tým pádom sa nevynulujú údaje uložené v aute, ako sú napríklad hodiny, autorádio alebo údaje z palubného počítača. Nabíjačky autobatérii z radu DISCOVERY sú plne automatické. Vhodné na nabíjanie a aj udržiavacie dobíjanie pre udržanie akumulátora v pohotovosti. Sú chránené proti preťaženiu a skratu. Tým že sú plne automatické sú veľmi obľúbené aj u laikov.

Autonabíjačka HELVI DISCOVERY 120 vyniká špeciálnym programom DESULFATIZÁCIA - regenerácia akumulátora.

Priebeh nabíjania

  • Skúška akumulátora a pred-nabitie

Pred začatím procesu nabíjania skontroluje napätie akumulátora, pre overenie, že spoje na akumulátore sú dobré a akumulátor je v stabilnom stave.

  • Desulfatizácia

Detekuje zasulfátované akumulátory. Pulzujúci prúd a napätie, odstraňujú sulfát z olovených dosiek akumulátora, čo spôsobuje obnovenie kapacity akumulátora.

  • Mäkký štart

Počiatočný test určí stav akumulátora. Pokiaľ je akumulátor silno vybitý, nabíjačka spustí stupeň Soft Start – Mäkký Štart. Začne sa nabíjanie zníženým prúdom pokým napätie akumulátora nedosiahne normálne podmienky pre nabíjanie.

  • Rozsah

Hlavný stupeň nabíjania, počas ktorého sa akumulátor nabije na väčšinu svojej pôvodnej kapacity. Počas tohto stupňa sa akumulátor nabije na 75 - 80% svojej pôvodnej kapacity. Nabíjačka dodáva maximálny prúd, pokým konečné napätie nestúpne na úroveň plného nabitia pre bežný akumulátor.

  • Absorpcia

Dokončí sa nabíjanie na úroveň takmer 100% pri konštantnom napätí, potom čo sa prúd zmenší na minimálnu úroveň.

  • Regenerácia

Vyberte režim "Recondition (obnova)", akumulátor sa bude nabíjať vyšším napätím kvôli obnove sulfatácie, čím sa predĺži životnosť akumulátora.

  • Analýza

Vyskúša, či akumulátor udrží nabitie. Akumulátory, ktoré neudržia zaťaženie, je potrebné vymeniť.

  • Priebežné nabíjanie

Nízke konštantné napätie, minimálny nabíjací prúd, akumulátor je plne nabitý. Slúži k udržaniu akumulátora v nabitom stave.

  • Impulzné nabíjanie

Udržiavanie akumulátora na 95-100% svojej kapacity. Nabíjačka monitoruje napätie batérie a dáva impulz pri nutné udržiavať batéria plne nabitá.

Špecifikácie

Kód produktu: 99000075

Modelová rada: DISCOVERY

Napájacie napätie: 230V

Napätie akumulátora: 12V/24V

Maximálny nabíjací prúd: 8A

Displej: Áno

Kapacita nabíjaného akumulátora: 180 Ah

Kapacita pre udržiavanie akumulátora: 180 Ah

Regenerácia autobatérie (Desulfatizácia): Áno

Počet nabíjacích krokov: 9

Určené pre akumulátory: Batérie AGM, Batérie LiFePO4, Gélové batérie (Gel), Olovené batérie (Pb), So systémom Start/Stop, S technológiou Ca/Ca

Určené pre: Automobily, Dodávky, Plavidlá, Traktory

Váha [kg]: 0,85

Rozmer (d x š x v) [mm]: 235 x 100 x 60

Norma: 61000-3-2,3 / EN 55014-1-2 / EN 60335-2-29

143,00 €